| brand: | Peugeot |
| model: | 207 1.6-16V T Sport |
| fuel: | petrol |
| power: | 110 kW |
| engine capacity: | 1598 cc |
| transmission: | manual transmission |
| number of gears: | 5 |
| ERD: | 2007 / 8 |
| mot till: | 15-08-2026 |
| mileage: | 82.239 KM |
| sales price nl: | € 1.950 |
| V.A.T. / margin: | margin |
| colour: | grey |
| varnish: | metallic |
| body: | cabriolet |
| number of doors: | 2 |
| weight: | 1.393 kg |
| damages: | damaged rear panel right front door damaged all airbags intac car is mobile to maneuvre coolers okay driveable damage engine runs frame is okay straight lined on the wheels rijdbare schade. bekijk de fotoserie voor een beeld van de schade
|
| details: | Registration papers available
|
options
Comfort (interior)
- adjustable steering wheel
- board computer
- cruise control
- handsfree
- outside temperature disply
- power steering
- tyre pressure controls
Comfort (exterior)
- central door lock
- electric adjustable mirror
- electric adjustable windows front
- electric folding mirrors
- heated mirrors
Exterior
- bumpers in body colour
- light alloy wheels
- metallic colour
- mirrors in body colour
- parking assistance rear
Interior
- heated front seats
- leather interior
- leather steering wheel
- sport seats
Sales
- all keys available
- mileage check
Lighting
- adjustable head lights
- fog lamps front
twee sleutels + NAP. leuke auto met weinig km en het dak functioneerd goed