| internal vehicle number: | V1202614096 |
| brand: | Volkswagen |
| model: | Touran Touran (1T1/T2) MPV 1.4 16V TSI 140 (BMY) [103kW] (02-2006/05-2010) |
| fuel: | petrol |
| power: | 103 kW |
| engine capacity: | 1390 cc |
| ERD: | 2007 / 5 |
| V.A.T. / margin: | margin |
| vehicle identification number: | WVGZZZ1TZ7W08**** |
| motor code: | BMY |
| gearbox number / code: | JXP |
| colour: | ld7s slate grey-met. |
| number of doors: | 5 |
| weight: | 1.453 kg |
options
17 inch
5 gaats
abs remsysteem
centrale portiervergrendeling
climatron=
ic
cruise control
elek ramen v/a
esp
lichtmetalen velgen
metallic lak
=
regensensor