
| egen identifiering: | V92014 |
| varumärke: | BMW |
| modell: | 5-serie 5 serie (F10), Sedan, 2009 / 2016 528i 16V |
| bränsle: | bensin |
| kraft: | 180 kW |
| motorstorlek: | 1997 CC |
| växellåda typ: | automaat |
| 1: a antagning: | 2014 / 11 |
| MOT godkänd till och med: | 20-11-2024 |
| vägmätaravläsning: | 268.312 KM |
| MOMS. / marginal: | marginal |
| chassinummer: | WBA5A51030D9***** |
| motorkod: | N20B20A |
| växellåda kod: | GA8HP45Z |
| Färg: | grijs |
| kropp: | sedan |
| antal dörrar: | 4 |
Hanenpoel 4
2136NJ Zwaanshoek
Nederland
5 serie Touring (G31), Combi, 2017 540d xDrive 3.0 TwinPower Turbo 24V