| eigene identifikations: | V1202610519 |
| marke: | BMW |
| Modell: | 4-serie 4 serie Gran Coupe (F36) Liftback 420i 2.0 TwinPower Turbo 16V (B48-B2=
0A) [135kW] (02-2016/05-2021) |
| Kraftstoff: | benzin |
| leistung: | 135 kW |
| hubraum: | 1998 cm3 |
| Erstzulassung: | 2017 / 3 |
| kilometerstand: | 191.000 km |
| mwst / diff: | diff |
| fahrgestellnummer: | WBA4D310X0G76**** |
| motornumer: | B48-B20A |
| getriebenummer: | GA8HP50Z |
| farbe: | 416 carbon black |
| karosserie: | coupe |
| Anzahl Türen: | 4 |
| gewicht: | 1.515 kg |
optionen
18 inch
5 gaats
abs remsysteem
centrale portiervergrendeling
climatron=
ic
cruise control
elek ramen v/a
keyless entry
koplamp sproeiers
licht=
metalen velgen
metallic lak
pdc
regensensor