| eigene identifikations: | V1202607469 |
| marke: | BMW |
| Modell: | 2-serie 2 serie Gran Tourer (F46) MPV 216d 1.5 TwinPower Turbo 12V (B37-C15A) =
[85kW] (03-2015/...) |
| Kraftstoff: | diesel |
| leistung: | 85 kW |
| hubraum: | 1496 cm3 |
| Erstzulassung: | 2016 / 2 |
| kilometerstand: | 276.087 km |
| mwst / diff: | diff |
| fahrgestellnummer: | WBA2E310805C0**** |
| motornumer: | B37-C15A |
| getriebenummer: | GS659DG |
| farbe: | c10 mediterranean blue |
| Anzahl Türen: | 5 |
| gewicht: | 1.445 kg |
optionen
17 inch
5 gaats
abs remsysteem
centrale portiervergrendeling
climatron=
ic
cruise control
elek ramen v/a
keyless entry
lichtmetalen velgen
met=
allic lak
pdc
regensensor